Alergologia dziecięca

Alergologia dziecięca

W dzisiejszych czasach alergie stanowią coraz większy problem zdrowotny. Zwłaszcza alergie u dzieci są coraz bardziej powszechne. Alergologia dziecięca jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem i profilaktyką alergii u najmłodszych Pacjentów.

Zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest pełne zdrowie Twojej pociechy, dlatego alergologia dziecięca w naszej klinice zapewnia kompleksową opiekę medyczną, dostosowaną specjalnie do wyjątkowych potrzeb dziecka.

Diagnostyka alergiczna dla dzieci – na czym polega?

Alergologia dziecięca w Klinice Biały Kamień zapewnia precyzyjną i wieloetapową diagnostykę, która ma na celu ustalenie źródła alergii. Nasz zespół specjalistów posługuje się różnorodnymi metodami diagnostycznymi, które obejmują m.in. wywiad alergologiczny, badania laboratoryjne z krwi czy szybkie testy paskowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie zidentyfikować alergeny, które wywołują u Twojego dziecka reakcje alergiczne.

Nasz alergolog dziecięcy przygotowuje także dziecko do badań diagnostycznych, udzielając rodzicom wskazówek dotyczących unikania określonych substancji przed wizytą.

Kiedy udać się do alergologa dziecięcego?

Do wizyty u alergologa dziecięcego powinny skłonić zwłaszcza takie objawy u dziecka, jak:

 • nawracające pokrzywki lub inne problemy skórne
 • katar alergiczny
 • zatkany nos
 • częste kichanie (zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim)
 • świszczący kaszel
 • astma
 • napady duszności
 • przewlekłe zapalenie zatok
 • częste biegunki lub inne problemy trawienne
 • zaczerwienienie spojówek, łzawienie lub swędzenie

Ponadto należy zwrócić uwagę na występowanie alergii w rodzinie. Wcześniejsze przypadki zachorowań wśród krewnych zwiększają potrzebę odwiedzenia alergologa dziecięcego.

Alergologia dziecięca w naszej klinice skupia się na umożliwieniu możliwie jak najwcześniejszej diagnozy, dlatego zachęcamy do konsultacji w przypadku jakichkolwiek podejrzeń. Szybka interwencja nie tylko znacznie poprawi zdrowie Twojego dziecka, ale także zapewni mu lepsze samopoczucie i jakość życia na co dzień.

Leczenie alergii u dzieci

W przypadku potwierdzenia alergii u Twojego dziecka, alergologia dziecięca w naszej klinice oferuje różnorodne opcje leczenia, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb małego Pacjenta.

Farmakoterapia, czyli stosowanie leków przeciwhistaminowych, kortykosteroidów lub leków przeciwzapalnych, pomoże złagodzić objawy alergiczne. Immunoterapia alergenowa, znana również jako desensybilizacja, polega na stopniowym wystawianiu organizmu dziecka na konkretne alergeny, by zmniejszyć reakcję alergiczną.

W leczeniu alergii u dzieci pomocna może być także eliminacja alergenów z otoczenia małego Pacjenta oraz wprowadzenie odpowiednich zmian w diecie.

Każda z form leczenia ma swoje korzyści, dlatego wspólnie z naszym zespołem dobieramy najlepsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie dla Twojego dziecka. Podczas terapii nasi specjaliści zapewniają nie tylko kompleksową opiekę medyczną, ale także służą fachową wiedzą i wsparciem.

Dbamy o to, by Ty i Twoja rodzina posiadała dostatecznie dużo narzędzi do skutecznego radzenia sobie z alergią i jej konsekwencjami, dlatego edukujemy w zakresie działania alergenów, pomagamy unikać czynników wywołujących reakcje alergiczne, a także udzielamy praktycznych wskazówek dotyczących postępowania w przypadku wystąpienia objawów alergii.

Umów się na konsultację

Odpowiednio wcześnie wykryta alergia u dzieci umożliwia szybkie wdrożenie leczenia, a tym samym prawidłowy rozwój Twojej pociechy i polepszenie jakości jej życia.

Jeśli zauważasz u swojego dziecka objawy sugerujące obecność alergii lub chcesz skonsultować się z doświadczonym alergologiem dziecięcym, zachęcamy Cię do skorzystania z naszych usług.

Alergologia dziecięca w Klinice Biały Kamień zapewni Twemu dziecku kompleksową opiekę medyczną, która uwzględni wszystkie jego potrzeby. Umów się na konsultację, a wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie i zapewnimy Twojemu dziecku zdrowie i pełen komfort.

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Opinie
Kontakt

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Zarejestruj się
Zapraszamy do umówienia wizyty w jednym z naszych gabinetów. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.

  Umów wizytę