Chirurgia dziecięca

Ten dział medycyny zajmuje się przeprowadzaniem zabiegów chirurgicznych i operacyjnym leczeniem różnego typu chorób u dzieci w wieku od niemowlęctwa po pełnoletniość. W naszej klinice dokładamy starań, aby odpowiednio zadbać o najmłodszych Pacjentów. Nasi chirurdzy dziecięcy to cenieni specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w swojej specjalizacji i umiejętnym podejściem do dzieci. Wykorzystujemy nowoczesną, zaawansowaną technologicznie aparaturę medyczną oraz wysokiej jakości materiały, aby zabiegi chirurgiczne były szybkie, bezbolesne, bezpieczne i jak najmniej inwazyjne.

Poradnia chirurgii dziecięcej – zabiegi

Na wizytę w poradni chirurgii dziecięcej zgłaszani są mali Pacjenci z wadami wrodzonymi lub schorzeniami nabytymi, w przypadku których wymagane jest leczenie chirurgiczne. Należą do nich m.in. przepuklina, przyklejony napletek, zmiany skórne, wady wrodzone narządów wewnętrznych lub narządów ruchu, stulejka i spodziectwo, czy też zapalenie wyrostka robaczkowego. Niektóre z tego rodzaju dolegliwości są charakterystyczne dla młodego wieku. Z tego względu oraz z powodu odmiennej anatomii i mechanizmów fizjologicznych w organizmie małego pacjenta, chirurgia dziecięca została wyodrębniona z działu chirurgii ogólnej. Do najczęściej wykonywanych przez chirurga dziecięcego zabiegów należą:

 • operacje stulejki,
 • plastyka napletka,
 • leczenie przepukliny pachwinowej i pępkowej,
 • leczenie wrodzonych i nabytych wad narządów ruchu,
 • leczenie wady wrodzonych narządów wewnętrznych,
 • wycięcie wrodzonych i nabytych zmian skórnych, w tym plastyka blizn pooperacyjnych,
 • leczenie oparzeń,
 • wycięcie lub nacięcie migdałków,
 • wydłużenie ścięgna Achillesa,
 • leczenie choroby Hirschsprunga,
 • leczenie ginekomastii,
 • leczenie wnętrostwa.

Zabiegi z zakresu chirurgii dziecięcej przeprowadzane są w ramach wszystkich układów narządów młodego pacjenta. Leczenie obejmuje także zmiany nowotworowe. Do zakresu obowiązków chirurga dziecięcego należy także udzielanie pomoc przy leczeniu ran, zakładaniu i usuwaniu szwów, a także kontrola pooperacyjna. Każdy zabieg przeprowadzamy z podaniem bezpiecznego znieczulenia.

Chirurg dziecięcy – dla pacjentów w wieku rozwojowym

Wizyta konsultacyjna u chirurga dziecięcego rozpoczyna się od zapoznania się lekarza z historią choroby dziecka, ewentualnym leczeniem farmakologicznym, wykonywanymi wcześniej zabiegami i jego ogólnym stanem zdrowia. Następnie przeprowadzamy badania diagnostyczne, aby móc precyzyjnie zdiagnozować i ocenić daną dolegliwość. Jeśli okażą się niewystarczające, lekarz może skierować pacjenta na dodatkowe badania. W zależności od rozpoznania rodzice malucha otrzymują skierowanie na chirurgiczny zabieg dziecka lub/ i przepisywane są stosowne leki. Ważne jest, aby przestrzegać wszystkich otrzymanych od chirurga zaleceń.

Leczenie w ramach chirurgii dziecięcej może rozpocząć się jeszcze w trakcie ciąży, jeśli podczas USG rozpoznane zostaną wady wrodzone lub inne schorzenia wymagające ingerencji chirurgicznej. Tego rodzaju leczenie bywa również niezbędne wskutek uszkodzeń okołoporodowych, czyli rozpoczęte zaraz po porodzie.

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Cennik Chirurgia dziecięca
Konsultacja chirurgii dla dzieci
200 zł
Opinie
Kontakt

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Zarejestruj się
Zapraszamy do umówienia wizyty w jednym z naszych gabinetów. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.

  Umów wizytę