Klinika Biały Kamień 3 Warszawa

Jak zredukować cellulit w domu? Rady doświadczonej kosmetolożki

„Pomarańczowa skórka” to nic innego jak nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa. Wpływ na jej powstawanie mają m.in. wahania kobiecych hormonów – estrogenów, brak aktywności fizycznej, niewłaściwa dieta, gromadzenie się wody w organizmie, a także nieprawidłowa cyrkulacja krwi spowodowana siedzącym trybem życia i noszeniem zbyt obcisłych ubrań – wyjaśnia nasza kosmetolożka Magdalena Kobylińska.

W opinii specjalistki analizując przyczyny, możemy już teraz, w domowym zaciszu, rozpocząć „wojnę” z tłuszczowym wrogiem.

Ekspertka radzi:

Po pierwsze – zdrowa i zbilansowana dieta; zadbaj o regularne posiłki i zrezygnuj z przetworzonego jedzenia z dużą ilością soli, cukrów prostych oraz niezdrowych tłuszczów.

Po drugie – nawadniaj się. Picie zbyt małej ilości płynów paradoksalnie może powodować zatrzymywanie się wody w organizmie. Staraj się pić ok. 2-2,5 litra  dziennie

Po trzecie – aktywność fizyczna. W obecnej sytuacji u większości z nas ruch został znacznie ograniczony, co może wpływać niekorzystnie na nasz metabolizm, warto więc wykonywać regularne ćwiczenia w domu

– Zastosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli nam nie tylko zadbać o swoje ciało, ale również o zdrowie – zapewnia pani Magdalena.

– I po czwarte – dodaje – PIELĘGNACJA!!!

W naszych łazienkach powinien na stałe zagościć peeling. Zdaniem ekspertki regularne złuszczanie poprawi wygląd skóry, wygładzi ją i ujędrni. Dodatkowo zaleca wykonywanie masaży: z pomocą mogą nam tu przyjść specjalne masażery do domowego użytku lub szczotkowanie ciała na sucho (warto!).

– No i oczywiście trzeba pamiętać o nawilżeniu skóry – przypomina nam kosmetolożka. – Po wykonaniu peelingu, masażu czy szczotkowania nasza skóra pędzie pobudzona, a składniki aktywne z balsamu będą nam się znacznie lepiej wchłaniać.

Tak potraktowana skóra będzie dobrze przygotowana na ostateczne „manewry”, czyli profesjonalne zabiegi w gabinecie z zastosowaniem zaawansowanych technologii. Należy bowiem dodać, że pani Magdalena jest specjalistką w dziedzinie kosmetologii HIGH_TECH. To oznacza, że na co dzień można skorzystać z jej ogromnego doświadczenia w walce z cellulitem i innymi niedoskonałościami skóry w naszej klinice:

#storz medical – pogromca cellulitu (link)

#icoone laser – uwielbiany przez pacjentów zabieg modelujący sylwetkę (link)

Zarezerwuj czas na wizytę w Klinice Biały Kamień, zapisz się na indywidualną konsultację i skuteczne zabiegi antycellulitowe, dzwoniąc na numer (+48) 504 627 805 lub pisząc do nas na adres: biuro@klinikabialykamien.pl

 

Ta strona używa plików cookies dla poprawy wrażeń użytkownika. Zakładamy, że to akceptujesz, ale jeśli nie, możesz to zmienić. Akceptuję Czytaj więcej