USG jąder

Tarczyca to gruczoł znajdujący się w przedniej części szyi, który poprzez komórki pęcherzykowate wydziela do organizmu dwa ważne hormony: trójjodotyroninę (T3) i tyroksynę (T4). Pierwsza z wymienionych substancji wpływa na działanie układu nerwowego oraz procesy wzrostu w organizmie, natomiast druga odpowiedzialna jest za przemiany metaboliczne oraz prawidłowe funkcjonowanie gruczołów płciowych i układu sercowo-naczyniowego.

Choroby tarczycy wynikają z nadmiernej lub niedostatecznej produkcji tyroksyny i trójjodotyroniny. Prawidłowe funkcjonowanie tego narządu mogą Państwo sprawdzić przy pomocy badania USG w naszej Klinice na Mokotowie w Warszawie.

Badanie USG jest nieinwazyjną i bezpieczną metodą diagnostyczną pozwalająca na zobrazowanie przekroju badanego narządu. Badanie to opiera się na rozproszeniu oraz zapisie odbicia fal ultradźwiękowych. Badanie wykonywane jest w pozycji leżącej z wykorzystaniem różnych głowic w zależności od potrzeb. Badanie służy ocenie morfologicznej jąder, najądrzy, zawartości płynu w osłonkach oraz ocenie naczyń krwionośnych. Zapis badania widoczny jest na monitorze. Urządzenie posiada możliwość rejestracji obrazu na nośniku elektronicznym, a wynik badania jest dostępny dla pacjenta zaraz po jego wykonaniu.

WYKONANIE USG JĄDER JEST WSKAZANE W PRZYPADKU:

  • bolesności jądra lub moszny,
  • po urazie,
  • w ocenie płodności mężczyzny
  • w podejrzeniu:
  • guza jądra lub najądrza,
  • wodniaka,
  • torbieli nasiennych,
  • żylaków powrózka nasiennego

NIE JEST WYMAGANE SPECJALNE PRZYGOTOWANIE DO BADANIA. BADANIE JEST CAŁKOWICIE BEZBOLESNE.

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Cennik USG jąder
USG jąder
150 zł
Opinie
Kontakt

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Zarejestruj się
Zapraszamy do umówienia wizyty w jednym z naszych gabinetów. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.

    Umów wizytę