Chirurgia ogólna

chirurgia Tomaszów Mazowiecki

Chirurgia ogólna zajmuje się diagnostyką i leczeniem operacyjnym narządów wewnętrznych i zewnętrznych niemal na całym obszarze ciała. Chirurg ogólny udzieli pomocy medycznej zarówno w momentach zagrożenia życia, jak i wykonując szereg mniejszych zabiegów tzw. mikrochirurgii. Te ostatnie nie wymagają narkozy i długiego czasu rekonwalescencji, a jedynie znieczulenia miejscowego i kilku dni do czasu zagojenia rany. Pacjent tego samego dnia może wrócić do domu. Właśnie tego rodzaju drobne zabiegi chirurgiczne wykonujemy w Klinice Biały Kamień.

Poradnia chirurgii ogólnej – zakres usług

Do poradni chirurgii ogólnej można się zgłosić z szeregiem różnych dolegliwości – od tych bardziej poważnych, takich jak wycięcie węzła chłonnego lub guzka piersi, po mniej poważne, np. oczyszczenie i zaopatrzenie rany lub usunięcie kleszcza. Większość zabiegów przeprowadzanych w ramach chirurgii ogólnej dotyczy chorób przewodu pokarmowego i narządów jamy brzusznej, chorób skórnych oraz zmian nowotworowych.

W naszej klinice w poradni chirurgii ogólnej wykonujemy następujące zabiegi:

 • Biopsja cienkoigłowa
 • Biopsja gruboigłowa piersi
 • Wycięcie znamion skórnych
 • Wycięcie kaszaka, tłuszczaka, brodawki skórnej
 • Usunięcie wrastającego paznokcia
 • Usunięcie kleszcza, ciała obcego
 • Nacięcie i drenaż ropnia, czyraka, zanokcicy
 • Wycięcie guzka piersi
 • Wycięcie ginekomastii (jednostronnie, dwustronnie)
 • Zabieg Quineau (wrastający)
 • Zanokcica (zastrzał)
 • Wycięcie węzła chłonnego
 • Nacięcie krwiaka
 • Mała przepuklina
 • Nacięcie (drenaż ropnia)
 • Opracowanie odleżyn, zmiana opatrunku

Chirurg ogólny – kiedy się zgłosić

Chirurg ogólny nie tylko przeprowadza powyższe zabiegi, ale także zajmuje się ich opieką przed- i pooperacyjną. Na początku diagnozuje on i klasyfikuje do leczenia zaobserwowane dolegliwości.

Każde leczenie zabiegowe poprzedza konsultacja chirurgiczna. Na pierwszej wizycie lekarz specjalista przeprowadza szczegółowy wywiad, zapoznaje się z historią choroby pacjenta, nazwami przyjmowanych leków oraz przegląda wyniki badań. Kolejnym krokiem są badania przedmiotowe, np. badanie tętna. W razie takiej potrzeby chirurg może skierować pacjenta na badania dodatkowe. Dopiero po otrzymaniu wszystkich wyników lekarz przygotowuje plan leczenia i informuje o planowanych zabiegach chirurgicznych.

Do chirurga ogólnego pacjenci mogą zgłosić się w przypadku problemów z przepukliną,
wrastającym paznokciem, zmianami skórnymi i tkanki podskórnej, takimi jak włókniaki, tłuszczaki i brodawki, czy też chorobami gruczołu piersiowego. Do jego zadań należy także pobranie wycinków na histopatologię oraz oczyszczenie i zszycie rany, nacięcie ropnia, zmiana opatrunku, a także założenie i zdjęcie szwów. Do poradni chirurgii ogólnej pacjenci zgłaszają się także w celu sprawdzenia stanu gojącej się po przeprowadzonym zabiegu rany.

W Klinice Biały Kamień pacjenci mogą skorzystać prywatnie z opieki medycznej z zakresu chirurgii ogólnej. Wysokiej klasy specjaliści zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń tkanek miękkich, stosując w równym stopniu metody zapobiegawcze, jak i operacyjne. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem umożliwiającym wykonanie na miejscu badań, które zleca Państwu chirurg, skracając tym samym ścieżkę diagnostyczną. Wykonujemy ponadto drobne zabiegi chirurgiczne. Zachęcamy do skorzystania z konsultacji u naszych specjalistów.

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Cennik Chirurgia ogólna
Konsultacja chirurgiczna
230 zł
Konsultacja chirurgiczna z biopsją cienkoigłową – 1 zmiana - sutka, tarczycy, ślinianek, węzłów chłonnych, guzy i torbiele tkanek miękkich, cena zawiera badanie histopatologiczne
400 zł
Konsultacja chirurgiczna z biopsją cienkoigłową – 2 zmiany - sutka, tarczycy, ślinianek, węzłów chłonnych, guzy i torbiele tkanek miękkich, cena zawiera badanie histopatologiczne
500 zł
Opinie
Kontakt

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Zarejestruj się
Zapraszamy do umówienia wizyty w jednym z naszych gabinetów. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.

  Umów wizytę