Trychologia

Trychologia to stosunkowo nowa, dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy zajmująca się diagnozowaniem, leczeniem bądź wspomaganiem leczenia chorób włosów i skóry głowy oraz proponowaniem odpowiednich procedur w zakresie ich odpowiedniej pielęgnacji.

Kiedy udać się do trychologa?

Na głowie mamy średnio około 100 – 150 tysięcy włosów. Przy takiej ilości włosów za normę uznaje się wypadanie około 100 włosów dziennie. Problem pojawia się, gdy wypada ich coraz więcej, a na skórze głowy zaczynają pojawiać się prześwity lub zakola. To wyraźny sygnał, że trzeba działać i udać się do trychologa! Gabinet trychologa warto odwiedzić również, gdy zauważymy na skórze głowy zmiany w postaci suchych płatków łupieżu, zbierającą się oleistą substancję pod paznokciami po wcześniejszym podrapaniu skóry głowy, zaczerwienienia, wysypki, swędzące krostki. Również uczucie nadmiernego ściągnięcia skóry głowy może skłonić nas do wizyty u specjalisty.

Badanie trychologiczne

Holistyczna ocena stanu zdrowia i wyglądu skóry głowy oraz włosów pozwala ustalić trychologowi wskazania, a także przeciwwskazania do odpowiednich zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych, a także dobrać odpowiednie preparaty. Nieodzowny w tej sytuacji jest dokładnie przeprowadzony wywiad z pacjentem, badanie fizykalne (trycholog bada strukturę włosa, sprawdza, czy jest on podatny do plątania podczas rozczesywania, jaką ma gładkość, sztywność i miękkość, jak wyglądają końcówki, jaki jest stopień natłuszczenia, złuszczenia, czy występuje łysienie, a jeśli tak, to jaki jest jej rodzaj. Istotnym elementem są miejsca przerzedzenia włosów lub ich brak), trychoskopia lub inna metoda obrazująca stan skóry głowy i mieszków włosowych.

Leczenie łysienia i wypadania włosów – metody

Łysienie to trwała lub przejściowa utrata włosów, która obejmuje całą lub częściową powierzchnię owłosionej skóry głowy, a w niektórych przypadkach inne okolice. Dzielimy je na łysienie anangenowe (spowodowane przez chemioterapeutyki, promieniowanie jonizujące, metale ciężkie i inne toksyczne substancje oraz przez głodówki), telogenowe (spowodowane stresem, wysoką gorączką, szokiem organizmu, lekami obniżającymi krzepliwość, porodem, zaburzeniami hormonalnymi, restrykcyjną dietą), androgenowe (dotyczące głównie mężczyzn, spowodowane z reguły czynnikami genetycznymi), bliznowaciejące, plackowate.

Metody leczenia łysienia:

  • Przeszczep włosów – najbardziej radykalna metoda, polegająca na pobraniu włosów i wstawieniu ich w okolice, które wyłysiały.
  • Implanty włosów – metoda podobna do powyższej. Polega na wszczepieniu implantów, które swoim wyglądem przypominają ludzkie włosy.
  • Wcierki do włosów – szampony, odżywki i inne preparaty wcierane miejscowo, w skórę głowy. Ich zadaniem jest stymulowanie wzrostu włosów.
  • Leczenie doustne, które polega na podaniu leków hamujących przemianę testosteronu w szkodliwy dihydrotestosteron, który negatywnie działa na cebulki włosowe.
  • Mezoterapia – zabieg polegający na wprowadzeniu w skórę głowy metodą iniekcji koktajlu witaminowo-minerałowego lub osocza bogatopłytkowe.
  • Laseroterapia

Ponieważ nie istnieje uniwersalna metoda leczenia wypadania włosów, najkorzystniejsza okazuje się terapia skojarzona, czy łączenie różnych sposobów wykorzystujących odmienne mechanizmy działania.

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Cennik Trychologia
Konsultacja Trychologiczna
200 zł
(Szczegółowy wywiad z ustaleniem zaleceń, planu terapii oraz pielęgnacji specjalistycznej)
Konsultacja Trychologiczna z wideotrychoskopią
250 zł
Mezoterapia skóry głowy:
1. Hair Bloom
1000 zł
pakiet 4 zabiegów
3500 zł
2. Hair Xl
350 zł
pakiet 4 zabiegów
1200 zł
3. Karbopunktura mikrodepozytowa skóry głowy
200 zł
4. Zabieg trychoterapeutyczny
200 zł
(oczyszczanie skóry głowy, stymulacja mikroprądami, mezoterapia hydrapen,masaż skóry głowy)
Trychoterapia
300 zł
dr CYJ Hair Filler
750 zł
Infuzja tlenowa z karbopunkturą
250 zł
Oxybrazja skalpu z infuzją i karbopunkturą
300 zł
Neuromasaż triada z masażem tlenowym i akupresurą
180 zł
Karboksyterapia skóry głowy
200 zł/1 zabieg
Wodno kwasowe oczyszczanie skóry głowy
200 zł/ 1 zabieg
Opinie
Kontakt

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Zarejestruj się
Zapraszamy do umówienia wizyty w jednym z naszych gabinetów. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.

    Umów wizytę