Zabiegi ortopedyczne

Zapraszamy do skorzystania z kompleksowej oferty diagnostyki i leczenia schorzeń ortopedycznych i urazów sportowych w Klinice Biały Kamień. W naszej Klinice zajmujemy się profilaktyką, diagnozą oraz leczeniem chorób narządu ruchu. Nasza poradnia ortopedyczna specjalizuje się w chorobach i urazach kości, stawów, więzadeł, ścięgien i mięśni.

Wykonujemy zabiegi ortopedyczne w zakresie:

Zszycie ścięgna Achillesa

Zszycie ścięgna Achillesa to zabieg operacyjny, który ma na celu przywrócenie anatomicznego przebiegu i długości ścięgna, a także zwiększenia jego wytrzymałości po urazie. Na operację należy zdecydować się jak najszybciej, ponieważ zabieg zwiększa szansę na sprawną rekonwalescencję pacjenta. Warto pamiętać, że zabieg ten jest skuteczniejszą formą leczenia od samoistnego zrośnięcia ścięgna pod opatrunkiem gipsowym. Decydując się na zszycie ścięgna Achillesa, zyskują Państwo gwarancję powrotu do normalnej aktywności fizycznej, a w przyszłości kontynuację uprawiania sportu. W naszej Klinice oferujemy pełen zakres usług medycznych – od konsultacji, diagnostyki, po przeprowadzenie operacji i rehabilitację. Wykonujemy badania USG i RTG, które pozwalają nam określić rodzaj i miejsce uszkodzenia. W zależności od urazu nasi specjaliści ortopedzi przeprowadzą odpowiednie leczenie: operację otwartą, przezskórną lub zabieg małoinwazyjny. W naszej Klinice gwarantujemy bezpieczne i profesjonalne zszycie ścięgna Achillesa. Dbamy o naszych pacjentów na każdym etapie leczenia.

Usunięcie ganglionu z ręki lub stopy

Codzienna praca przy komputerze lub regularne uprawianie sportu może prowadzić do powstawania stanu zapalnego w stawie. Chociaż ganglion, czyli torbiel galaretowata, jest niegroźną dla zdrowia zmianą przypominającą guzek, może powodować dyskomfort i ból skłaniający pacjenta do podjęcia decyzji o operacji. W Klinice Biały Kamień mogą Państwo udać się na wizytę u zaufanego ortopedy, który dobierze najlepszą metodę leczenia. Na podstawie RTG lub rezonansu magnetycznego lekarz oceni, czy usunięcie operacyjne ganglionu z ręki lub stopy jest konieczne. W przypadku większych i dokuczliwych ganglionów wykonujemy zabiegi ortopedyczne w znieczuleniu miejscowym. Mniejsze gangliony leczymy za pomocą punkcji, która polega na nakłuciu zmiany i odessaniu jej zawartości. Usuwamy ganglion z niewielkim marginesem zdrowych tkanek wokół niego, jednak nie wymaga to dużego nacięcia. W naszej Klinice stosujemy tzw. chirurgię jednego dnia. Oznacza to, że zaledwie kilka godzin po zabiegu można bezpiecznie wrócić do domu. Zapraszamy na konsultacje.

Usunięcie zmian podskórnych w zakresie kończyn

O usunięciu zmian podskórnych w zakresie kończyn mogą decydować zarówno względy zdrowotne, jak i estetyczne. Jeśli posiadają Państwo tłuszczaki, włókniaki lub inne zmienione i niepokojące Państwa tkanki, oferujemy profesjonalną diagnozę i drobne zabiegi ortopedyczne. Dzięki dostępowi do nowoczesnego sprzętu diagnostycznego skracamy czas oczekiwania na zabieg do niezbędnego minimum. W naszej Klinice stosujemy znieczulenie miejscowe, co umożliwia pacjentowi szybki powrót do domu. Przeprowadzamy w pełni bezpieczne i bezbolesne zabiegi operacyjne. Wokół zmiany podskórnej wykonujemy cięcia o kształcie eliptycznym. W całości wypreparowujemy zmianę, razem z odpowiednim marginesem zdrowych tkanek. Wycięte tkanki poddajemy badaniom histopatologicznym, które mają na celu ocenę oraz diagnozę zmiany, na przykład pod kątem nowotworowym. Po każdym zabiegu lekarz prowadzący udziela pacjentom szczegółowych informacji na temat czasu gojenia oraz zaleceń dotyczących rekonwalescencji.

Operacja palca trzaskającego

Zapalenie pochewki ścięgna zginacza palca utrudnia normalne funkcjonowanie, ponieważ niemożliwe staje się swobodne prostowanie palca. Jeżeli podczas tej czynności odczuwają Państwo ból i słyszą charakterystyczne trzaskanie, warto skorzystać z usług naszej Kliniki. Znajdziemy skuteczną formę leczenia nawet w sytuacji, gdy nie pomaga farmakoterapia oraz rehabilitacja. Naszym pacjentom zalecamy wówczas operację palca trzaskającego. Warto pamiętać, że nieleczony stan zapalny stawu może prowadzić do całkowitego zablokowania ruchu palca. Profesjonalny zabieg ortopedyczny wykonujemy przy znieczuleniu miejscowym, dlatego pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Ponieważ o całkowitym ustąpieniu dolegliwości decyduje właściwe postępowanie pacjenta po zabiegu, lekarz ortopeda udzieli Państwu szczegółowych zaleceń medycznych. W naszej Klinice mogą Państwo skorzystać również z usług fizjoterapeuty, co przyspiesza powrót do pełnej sprawności. Zapraszamy do umówienia wizyty.

Zabieg zespołu cieśni kanału nadgarstka

Zespół cieśni kanału nadgarstka to rodzaj neuropatii uciskowej, podczas której zachodzą niekorzystne zmiany w nerwie przebiegającym w kanale nadgarstka. Z powodu ucisku na nerw pośrodkowy odczuwalny jest wyraźny dyskomfort. Jeżeli doświadczają Państwo osłabienia władności ręki, czemu towarzyszy uczucie mrowienia, drętwienia lub bólu palców, zachęcamy do wizyty w naszej placówce medycznej. O zespole cieśni kanału nadgarstka świadczyć może w szczególności obniżenie zdolności sprawczej kciuka, palca wskazującego oraz palca serdecznego. Na szczęście sprawność dłoni można przywrócić, decydując się na zabieg operacyjny w naszej Klinice. Pomagamy wszystkim pacjentom, nawet tym, których stanu zdrowia nie poprawia leczenie farmakologiczne oraz fizjoterapia. Oferujemy całkowicie bezpieczny zabieg operacyjny, który polega na chirurgicznym usunięciu zmian uciskających na nerw pośrodkowy. Niemal natychmiast po zabiegu mogą odczuć Państwo ulgę, a jeszcze tego samego dnia wrócić z kliniki do domu.

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Cennik Zabiegi ortopedyczne
Usunięcie zmian podskórnych w zakresie kończyn
400 zł
Palec “trzaskający”
1 500 zł
Usunięcie ganglionu ręki
1 500 zł
Cieśń nadgarstka
1 500 zł
Szycie ścięgien
1 200 zł
Opinie
Kontakt

godziny otwarcia:
Poniedziałek – Czwartek: 08:00 – 18:00
Piątek: 08:00 - 16:00
Sobota: 08:00 - 14:00
Niedziela: nieczynne

Zarejestruj się
Zapraszamy do umówienia wizyty w jednym z naszych gabinetów. Wypełnij formularz i skontaktujemy się z Tobą.

    Umów wizytę