Klinika Biały Kamień 3 Warszawa

Medycyna estetyczna – te zabiegi sprawdzają się latem!

Radzi lekarz medycyny estetycznej TERESA GIRNIAK

 

Lato nie jest przeciwskazaniem do wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Istnieją takie zabiegi, które nie są wskazane latem i do nich należą zabiegi laserowe oraz peelingi chemiczne głębokie i średniogłębokie.

A zatem, co możemy latem?

Oczywiście zabiegi pielęgnacyjne, które odżywiają skórę, rewitalizują i pielęgnują.

ZABIEGI REWITALIZUJĄCE

W okresie letnim nasza skóra narażona jest na wysuszenie pod wpływem wysokich temperatur, promieni słonecznych i wszechobecnej, np. w samochodach, centrach handlowych, hotelach czy biurach, klimatyzacji. Oczywiście to wszystko powoduje, że skóra się starzeje. Zalecane jest stosowanie zabiegów, które głęboko nawilżają i regenerują skórę: mezoterapia z kwasem hialuronowym, a także witaminami, aminokwasami , antyoksydantami, koenzymami  i minerałami.

Co to oznacza dla naszej skóry?

Wychwyt wolnych rodników, wysokie nawilżenie, poprawę wglądu , przywrócenie blasku i promienności. Te efekty są naturalne, a rysy twarzy absolutnie się nie zmieniają!

Zabiegi tego typu polecane są osobom, które chcą uzyskać widoczny efekt odmłodnienia bez ingerencji w rysy twarzy lub pragną zmniejszyć widoczność zmarszczek, bruzd oraz ujędrnić skórę.

Mezoterapia wykazuje też profilaktycznie działanie anti-aging, w sytuacji stresu oksydacyjnego: zanieczyszczone powietrze, ekspozycją na słońce, palenie papierosów, zła dieta.

Dla osób z wiotką i odwodnioną skórą zabiegi rewitalizujące skóry są bardzo wskazane.

A ponadto…

TOKSYNA BOTULINOWA

Toksyna botulinowa, tzw. BOTOKS, jest w pełni bezpieczna latem. Stosujemy ją do „wygładzenia” zmarszczek w 1/3 górnej części twarzy, jak również w nadpotliwości, szczególnie pod pachami.

Działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu acetylocholiny. W skrócie oznacza to, że nerwy odpowiadające za stymulowanie np. pocenia zostają zablokowane, a mięśnie mimiczne twarzy nie kurczą się i nie pogłębiają zmarszczek już istniejących lub zapobiegają ich powstawaniu.

 

lekarz Teresa Girniak

Ukończyła Akademię Medyczną w Łodzi oraz 2-letnie studia w Międzynarodowym Ośrodku Kształcenia Anti-Aging i Medycyny Estetycznej w Warszawie pod kierownictwem dr Barbary Walkiewicz-Cyrańskiej.

Więcej o autorce: https://uroda.klinikabialykamien.pl/lek-teresa-girniak/

 

Masz pytanie o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej? Zadzwoń do nas na numer (+48) 504 627 805 lub napisz na adres: biuro@klinikabialykamien.pl

Ta strona używa plików cookies dla poprawy wrażeń użytkownika. Zakładamy, że to akceptujesz, ale jeśli nie, możesz to zmienić. Akceptuję Czytaj więcej