Co zyskasz dzięki karboksyterapii na włosy?
Karboksyterapia skóry głowy, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, stała się przełomem w medycynie estetycznej. Obecnie jest to jeden z najskuteczniejszych zabiegów na wypadanie włosów i poprawę ich kondycji. Szerokie zastosowanie CO2 i doskonałe efekty terapii z jego udziałem spowodowały, że nadano mu miano “cudownego gazu”. Na czym polega jego działanie i jakich efektów można się spodziewać po zabiegu? Czy karboksyterapia na włosy może być wykonana u każdego? Czy taki zabieg jest bezpieczny? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.
Karboksyterapia skóry głowy – charakterystyka zabiegu
Karboksyterapia skóry głowy to zabieg polegający na iniekcji pod skórę za pomocą cienkiej igły medycznego dwutlenku węgla. Jest to bezpieczny gaz, który występuje naturalnie w organizmie człowieka – głównie jako efekt metabolizmu komórkowego.
Jego dodatkowe podanie pobudza mikro- i makrokrążenie i stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Zwiększa też uwalnianie tlenu przez hemoglobinę zawartą w czerwonych krwinkach, dzięki czemu mieszki włosowe są lepiej dotlenione i odżywione, a wszystkie procesy odbudowujące i oczyszczające przebiegają sprawniej. W efekcie poprawia się elastyczność skóry, a włosy mają lepsze warunki do wzrostu.
Karboksyterapia na włosy jest naturalnym, małoinwazyjnym i w 100% bezpiecznym zabiegiem skutecznie poprawiającym kondycję skóry głowy i włosów. W naszej klinice wykonuje ją doświadczony kosmetolog trycholog, który na podstawie stanu skóry głowy Pacjenta oraz przeprowadzonego wywiadu lekarskiego dobiera indywidualnie odpowiednie dawki CO2 i liczbę zabiegów.
Co zyskasz dzięki karboksyterapii na włosy?
Karboksyterapia cechuje się wysoką skutecznością, ponieważ bazuje na odbudowie komórek skóry właściwej. Już po kilku zabiegach następuje:
- zahamowanie wypadania włosów
- redukcja łysienia
- odbudowa mieszków włosowych
- rewitalizacja cebulek
- zwiększony wzrost nowych włosów i ich zagęszczenie
- poprawa jakości włosów
- pogrubienie włosów
- poprawa kondycji skóry głowy
Karboksyterapia skóry głowy przynosi najlepsze efekty po wykonaniu 8-12 zabiegów (w odstępie 1-2 tyg.) Warto wspomnieć, że jest jeszcze skuteczniejsza w połączeniu z mezoterapią skóry głowy. Oba te zabiegi doskonale ze sobą współgrają, maksymalizując wzajemnie swoje dobroczynne działanie na skalp i włosy.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii?
Mimo tego, że karboksyterapia jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Należą do nich:
- ciąża i karmienie piersią
- choroby serca i układu krwionośnego
- choroby płuc i układu oddechowego
- choroby nerek i układu moczowego
- choroby wątroby
- cukrzyca
- opryszczka o ostrym przebiegu
- nowotwór
- epilepsja
- stany zapalne skóry
- opryszczka
- infekcje bakteryjne i wirusowe
- tendencja do powstawania blizn
- stosowanie leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych
Przed wykonaniem karboksyterapii nasz lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad. Pozwala to ocenić stan zdrowia Pacjenta i zakwalifikować go do zabiegu.