Co to jest oxybrazja?
Gładka i nieskazitelna skóra jest marzeniem większości z nas. Niestety w warunkach domowych trudno ją dotlenić, pozbywając się tym samym martwych warstw naskórka. Na szczęście z pomocą przychodzi innowacyjna metoda pielęgnacji skóry – oxybrazja inaczej zwana mikrodermabrazją wodno-tlenową.
Jest to swego rodzaju peeling mechaniczny polegający na intensywnym złuszczaniu martwej warstwy naskórka za pomocą czynnika złuszczającego, jakim jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej i tlenu. Skuteczne wykonywanie zabiegów oxybrazji wymaga specjalnego aplikatora, który nanosi sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie pod ciśnieniem sprężonego powietrza na powierzchowne warstwy naskórka.
Oxybrazja oddziałuje m.in. na bakterie beztlenowe, co pozwala na redukcję powstawania trądziku pospolitego. Oprócz tego zmniejsza łojotok i złuszcza naskórek, tym samym pozytywnie wpływając na procesy regeneracyjne skóry.
Jak wygląda zabieg oxybrazji?
Oxybrazję głównie wykonuje się w celu oczyszczenia skóry z martwego naskórka i zaskórników. Kosmetolog w trakcie zabiegu wykorzystuje specjalny aplikator generujący strumień soli fizjologicznej (o stężeniu podobnym do stężenia płynów ustrojowych w organizmie ludzkim) oraz tlenu sprężonego pod dużym ciśnieniem. Natomiast jak do większości zabiegów, tak i w tym przypadku należy wykonać szereg czynności przygotowujących Pacjenta:
- oczyszczenie skóry,
- opcjonalny peeling (w zależności od oczekiwanego efektu),
- zabezpieczenie oczu i uszu.
W zależności od rodzaju skóry stosowanie tlenu oraz substancji aktywnych w trakcie zabiegu poprawia jej metabolizm, dodatkowo przynosząc Pacjentom ukojenie. Szczególnie tym, którzy posiadają skórę delikatną i wrażliwą – w tym przypadku chłód soli fizjologicznej doskonale nawilża powierzchnię skóry, łagodząc podrażnienia i zaczerwienienia.
Przeciwwskazania i wskazania do oxybrazji
Oxybrazja jest praktycznie dostępna dla każdego. Wśród wskazań do zabiegu możemy wyróżnić przede wszystkim skórę suchą, wrażliwą, z oznakami starzenia oraz zniszczoną. Osoby o cerze trądzikowej, które nie prowadzą aktualnie terapii retinoidami również mogą skorzystać z oxybrazji.
Nie licząc powyższej terapii przeciwtrądzikowej, istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu z infekcjami i stanami zapalnymi skóry na czele. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie zabiegu, polecamy skorzystać z konsultacji u naszego kosmetologa, który odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.
Czy oxybrazja jest odpowiednia dla mojej skóry?
Jeśli zastanawiasz się, czy oxybrazja jest dla Ciebie odpowiednia, śpieszymy z odpowiedzią – zabieg ten jest zalecany dla większości rodzajów skóry.
Posiadasz skórę suchą i odwodnioną? Oxybrazja działa na nią nawilżająco.
Zmagasz się z procesem starzenia? Efekty oxybrazji są również widoczne na skórze dojrzałej dzięki redukcji zmarszczek oraz poprawie elastyczności.
Masz w planach wielkie wyjście i chcesz olśnić wszystkich nieskazitelną cerą? Jednorazowy zabieg natychmiast poprawi wygląd skóry i tym samym Twoją aparycję.
Jak wygląda proces regeneracji skóry po zabiegu oxybrazji?
Po zakończonym zabiegu skóra może wykazywać się lekkim zaczerwienieniem, jednak nie jest to powód do obaw, gdyż mamy do czynienia z chwilowym efektem, który z reguły mija po kilku godzinach. Natomiast w kwestii pielęgnacji, to kluczem do maksymalizacji efektów jest unikanie wystawiania skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Warto również stosować różnego rodzaju kremy i preparaty o właściwościach łagodzących i nawilżających.
Efekty widoczne są już po pierwszej wizycie, a w celu ich optymalizacji zaleca się wykonać serię od 3 do 10 zabiegów. Dodatkowo owa cykliczność pozwala na pobudzenie syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, co przyczynia się do redukcji zmarszczek dzięki poprawie elastyczności skóry i naczyń włosowatych.